Yeşilin Mavi İle Adeta Dans Ettiği Koylarıyla Marmaris Sizi Çağırıyor
09:20

Yeşilin Mavi İle Adeta Dans Ettiği Koylarıyla Marmaris Sizi Çağırıyor

Yeşilin Mavi İle Adeta Dans Ettiği Koylarıyla Marmaris Sizi Çağırıyor

Söz konusu tatil olduğunda en önemli konu tatilin yapılacağı yeri seçmektir. Türkiye bu konuda inanılmaz geniş seçenekler sunan bir ülke ve bu nedenle hem yurtiçinden hem de yurtdışından on binlerce insan her yıl yaz tatillerini ülkemizin farklı yerlerinde geçirmeyi tercih ediyorlar. Türkiye’nin tatil konusunda ön plana çıkan bölgelerinden biri Ege ve Ege’nin en fazla tatil merkezine ev sahipliği yapan ili de tabi ki Muğla. Oldukça büyük bir il olan Muğla’nın Ege Bölgesi’nden Akdeniz Bölgesi’ne dek uzanıyor ve çoğunluğu Ege kıyısında olsa da Akdeniz’e kıyısı bulunan yerleri de var, Marmaris de bunlardan biri. Marmaris’i Muğla’nın diğer ilçelerinden daha özel kılan en büyük özelliği de zaten her iki muhteşem denize kıyısı olması. Bu özelliği aynı zamanda Marmaris’in yat turizminin de en gözde destinasyonlarından biri olmasını sağlıyor, zira Marmaris ülkemizin hem Ege hem de Akdeniz’de bulunan birçok muhteşem koyuna ev sahipliği yapıyor ve bu nedenle burada yapılan tekne gezilerinin tadı bir başka oluyor.

alaturka yatçılık marmaris

Yat kiralamak sanıldığı kadar maliyetli değil

Bir deniz ülkesinde yaşamamıza karşın yabancı turistler yerlilerden çok daha fazla tekne tatili yapıyorlar ve bunun en önemli sebebiyse yat kiralamanın yüksek maliyetli olduğu inancı. Oysaki yat kiralamak geçmiş yıllarla kıyaslandığında oldukça uygun maliyetli hale gelmiş durumda. Yani artık herkes endişe duymadan tekne tatillerine çıkma şansına sahip.

Marmaris yat kiralama konusunda Türkiye’nin en fazla alternatif bulunan noktalarından biri. Büyüklük, fiyat, konfor açısından farklı seçenekler sunulması her dileyenin kendi kriterlerine uyan bir tekneyi kolayca bulup kiralayabilmesine olanak tanıyor. Eğer bu yazı yat kiralayarak geçirme konusunda ikna olduysanız size doğru yatı seçebilmeniz adına birkaç ipucu verelim; yat seçerken öncelikle yolcu kapasitesine yani kamara sayısına dikkat etmelisiniz, tatile kaç kişi çıkacaksanız rahatlıkla konaklayabileceğiniz kapasiteye sahip olmalı seçeceğiniz yat. Sonrasında tatil tarihlerinizde boş olup olmadığına dikkat etmeniz doğru tekneyi seçmeniz için yeterli olacaktır. Ayrıca küçük teknelerin daha uygun fiyatlı olduklarını da eklemeden geçmeyelim.

Tüm Ege’yi keşfedebilirsiniz

Yat kiralama denilince her ne kadar Marmaris akla gelen ilk destinasyonlardan biri olsa da elbette tek alternatif değil, zira tüm Ege kıyısını yat kiralayarak keşfetme şansına sahipsiniz. Ege kıyısında yer alan Bodrum, Fethiye gibi turizmin en önemli merkezlerinin tümünde yat kiralama hizmet sunuluyor. Ayrıca bu ilçelerden herhangi birinden kiralayacağınız yat ile diğer ilçelerin koylarını da gezebilir hatta Ege’den Akdeniz’e geçerek Antalya koylarını da keşfedebilirsiniz.

Alaturka yatçılık Türkiye’nin neredeyse her köşesinde en kaliteli yatları her bütçeye uygun fiyatlarla kiralıyor, dolayısıyla ister Marmaris’ten, ister Bodrum ya da Fethiye’den yat kiralamak istiyor olun Alaturka’nın muhteşem yatları arasından biri mutlaka tam aradığınız tekne. Sıradanlıktan ve daha da önemlisi gürültüden, kalabalıktan uzak, doğanın ve denizin kalbinde, ülkemizin güzelliği tüm dünyaya nam salmış, el değmemiş denilebilecek kadar iyi korunmuş onlarca koyunda hayatınızın en etkileyici tatil deneyimini yaşamak için yapmanız gereken tek şey Alaturka yatçılığın sunduğu harika alternatifleri incelemek ve kriterlerinize uygun olanı seçmek, işte bu kadar kolay. Haydi, bahar sıcak yüzünü göstermiş, güneş tepenizde pırıl pırıl parlayarak yazın yaklaştığını adeta haykırmaya başlamışken daha fazla zaman kaybetmeden tekne seçeneklerini incelemeye başlayın ve birini seçip kiralayarak inanılmaz zevkli bir yaz tatili geçirmeyi şimdiden garantileyin. Emin olun ki bu deneyimi bir kez yaşadıktan sonra her fırsatta yat kiralayıp kendinizi maviliklere bırakmak için içinizde karşı konulmaz bir istek duyacaksınız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *