İngilizce Konuşmak Neden Önemli
19:31

İngilizce Konuşmak Neden Önemli

İngilizce Konuşmak Neden Önemli

İngilizce konuşmak; dünyayı tanımanıza, uluslararası iş fırsatlarından yararlanmanıza, her ülkeden insanlarla ilişki kurma becerisi kazanmanıza kadar birçok yarar sağlar. Dil bilmek her yolculuğunuzu daha da ilginç hale getirir. Çünkü İngilizce konuşan insanları sayısı bi hayli fazladır.

Dünyada kaç milyon insan İngilizce konuşur?

İngilizce dili resmi dili olan; İngiltere, Avustralya, ABD, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve Karayip ülkelerini dikkate alırsak 400 milyondan fazla yerli İngilizce konuşmacı vardır. Ama genel olarak dünyadaki insanların yüzde 30’u İngilizce bilir.

Dünyanın en ünlü romanları, en ünlü filmleri İngilizce çekilir. Bu eserleri anadilinden okumak, insana ayrı bir haz ve görüş verir. İngilizce bilmek yaşam kalitenizi arttırır.  İyi derecede İngilizce bilmek size birçok iş fırsatı getirir. Dünya üzerinde en kaliteli ve güzel işlerden İngilizce kullanma becerileri iyi olan insanlar yararlanır. Dünya üzerinde birçok kaliteli üniversite İngilizce dili üzerinden eğitim verir. Bu okullarda okumak için iyi derecede İngilizce bilmeniz ve bunu sertifikalar ile kanıtlamanız gerekmektedir. İngilizce bilmek yaşam kalitenizi arttırır. Öğrenme aktivitesi ufkunuzu genişletmenize ve kendinizin en iyi versiyonunu bulmanıza yardım eder. İngilizce öğrenmek ise öğrenme yolculuğunuzdaki en büyük temel taşı olacaktır. Dünyada ulaşabileceğiniz en büyük ve eğitici kaynaklar İngilizce dilindedir. Araya aracı girmeden direk olarak onlara ulaşıp yaratıldığı dilden özümsemeye çalışmak mükemmel bir duygudur.

İngilizce öğrenmek istiyorum, nereden başlamalıyım?

Öncelikle hangi amaçla İngilizce öğrenmek istediğiniz iyi belirlemelisiniz. Çünkü amacınıza yönelik bir öğrenme programı oluşturup çalışmaya başlamak en doğru ilk adım olacaktır. Bilinçsiz bir şekilde direk olarak İngilizce diline girmek, sizi gereksiz yere korkutacak ve öğrenme sürecinizi olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle geneli küçük parçalara ayırarak öğrenmeye çalışmalısınız. İngilizceyi genel konu, seyahat İngilizcesini de küçük bir parça olarak değerlendirebilirsiniz. Daha sonra İhtiyacınız olan kaynakları belirlemelisiniz. Gramer kitapları, video dersler, seyahat blogları gibi yüzlerce internet üzerinde kaynak bulunmakta. İngilizce öğrenirken kararlı olmak en önemli şeydir. Bir program yapıp, uygulamak en doğru karar olacaktır. Herkese İngilizce öğrenme yolculuğunda başarılar dileriz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *