Eskişehir satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?
12:44

Eskişehir satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Eskişehir satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Eskişehir satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Gelişen sanayi ve şehircilik anlayışıyla Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biri olan Eskişehir’de yeni projeler artıyor.

Eğitim ve bilim şehri olarak öne çıkan Eskişehir’in nüfusu 850 bine yakın. İç Anadolu Bölgesi’nin dikkat çeken şehirlerinden Eskişehir’de bulunan ilçeler ise şöyle; Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Mihalıççık, Tepebaşı, Sarıcakaya, Seyitgazi, Sivrihisar ve Odunpazarı. Peki, ülkemizin yaşanabilir şehirlerinin başında gelen Eskişehir’de yaşamanın avantajları neler? Eskişehir satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? İşte Eskişehir emlak piyasası hakkında merak edilenler…

Eskişehir’de yaşamanın avantajları neler?

Eskişehir’in ülkemizin yaşam kalitesi en yüksek illerinden olması şehri ön plana çıkarıyor. Modern ve düzenli şehirleşmesi ile adından söz ettiren Eskişehir, sosyal ve kültürel altyapısıyla diğer pek çok yerden ayrılıyor. Hiç şüphesiz ki ulaşım imkânlarının fazla olması Eskişehir’in avantajlarından. Minibüs, tramvay otobüs gibi toplum taşıma araçlarını kullanarak şehir içinde her yere kolayca ulaşmak mümkün. Yolların düz ve gezilecek yerlerin birbirine yakın olması nedeniyle de toplu taşıma kullanmak istemeyenler bisikleti tercih edebilir. Ayrıca Eskişehir’den, hızlı tren kullanarak İstanbul gibi büyük bir şehre 2 saat 54 dakikada varılıyor.

Eskişehir satılık daire fiyatı son bir yılda ne kadar arttı?

Zingat.com Bölge Raporuna göre, Eskişehir satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.51 artış gösterdi. Eskişehir şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.710 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 19 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Eskişehir satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı, minimum 128 bin 239 TL, maksimum 213 bin 700 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 170 bin 985 TL olarak belirtiliyor.

Eskişehir kiralık daire fiyatları ne kadar?

Eskişehir’de Anadolulu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi olmak üzere toplam iki üniversite bulunuyor. Şehirde iki üniversitenin yer alması ve öğrenci sayısının fazla olması kiralık daire talebini artıran unsurların başında geliyor. Zingat.com Bölge Raporuna göre, Eskişehir kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için 557 TL ile 929 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 743 TL olarak belirtiliyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *